/Files/images/0_7870e_57f26d3f_XL.png

Рекомендації для батьків щодо профілактики
гострих респіраторних захворювань!

Розпорядок дня


Дотримання правильного розпорядку дня допоможе підвищити стійкість організму вашої дитини до застуди та грипу . Обов”язковими є проведення ранкової гімнастики,гігієнічних процедур,занять з фізкультури тощо,
Важливим є дотримання санітарно-гігієнічних вимог (чистота,свіже повітря,правильно підібраний одяг дітей удома,на вулиці, заняттях відповідно до погодних умов).


Збалансоване харчування


Важливим чинником в оздоровленні дітей є оптимально збалансоване харчування. Повноцінний раціон має містити достатню кількість усіх необхідних для організму поживних речовин у правильних пропорціях. Так, надмірне вживання білкових продуктів може стати причиною ексудативного діатезу, а нестача білка спричиняє погіршення стану імунітету (уповільнюється утворення захисних білків-глобулінів), зловживання їжею з надмірною кількістю вуглеводів і жирів порушує обмін речовин,сприяє появі зайвої ваги,ослаблює імунітет.


Процедури загартування


Загартування як один з основних засобів профілактики ГРЗ забезпечує стійкість організму до несприятливого впливу фізичних чинників навколишнього середовища – коливань
температури, зміни атмосферного тиску тощо. Дозоване використання процедур загартування допомагає активувати захисні механізми організму. Найпоширенішими природними засобами загартування є свіже повітря й вода.


Вживання фіточаїв


Ефекктивним методом профілактики захворювань органів дихання є вживання рослинних чаїв. Таку профілактику доцільно проводити раз на день протягом місяця, особливо в осінньо-зимовий період, коли збільшується загроза застудних захворювань.
Вживати напої з лікарських рослин (фіточаї) рекомендовано за 20 хвилин до приймання їжі. Фіточаї підвищують захисні функції оганізму, поліпшують роботу шлунково-кишкового тракту, зменшують запалення. У період епідемії ГРЗ рекомендовано використовувати відвари трав відхаркувальної та протизапальної дії.
Разом із трав”яними відварами можна вживати кисневі коктейлі, до складу яких можуть входити витяжки шипшини, малини, чорної смородини тощо.
Дієвим засобом профілактики ГРЗ є також полоскання горла після сну настоями лікарських трав (ромашки , шавлії, календули, евкаліпту) , часнику (очищує кров,убиває мікроби), розчином солі та йоду.


Дихальна гімнастика


Підвищи імунітет дитячого організму також допоможе дихальна гімнастика. За допомогою спеціальних вправ діти навчаються правильно дихати через ніс, розвиваючи верхнє, середнє та нижнє дихання. Проводять дихальну гімнастику у другій половині дня.


Вітамінізація полівітамінними препаратами


За умов достатнього фінансування дошкільного навчального закладу бажано додатково забезпечити дітей необхідними полівітамінними препаратами. Додаткова видача полівітамінних препаратів рекомендована насамперед дітям з незадовільним соматичним статусом (які відстають у фізичному розвитку, часто або довго хворіють, мають поганий апетит). Полівітаміни бажано давати у пе
ріод сезонних спалахів захворюванності на гострі респіраторні захворювання, зокрема вірусної етіології.
В умовах ускладнення епідемічної ситуації (епідемія грипу, спалахи інших ГРВЗ) додаткову вітамінізацію необхідно проводити з жовтня або раніше – з моменту виникнення загрози розповсюдження захворювань. Інструкцією “№”298/227 рекомендовано такі полівітамінні препарати, як “Гексавіт”, “Ундевіт”, “Ревіт”. Їх видають дітям віком від двох років за призначенням лікаря-педіатра.
Полівітаміни видають дітям під час сніданку чи обіду. Зверніть увагу, що С-вітамінізацію готових страв у цей час не відміняють.



/Files/images/7255%20(1).gif

/Files/images/84.png

/Files/images/Risunok2.png

Обережно , грип !

/Files/images/20294524_1.gif


Шановні батьки!

Звертаємось до вас з проханням слідкувати за реальним станом здоров’я дітей. Вживати профілактичні засоби, порадившись з лікарем. У разі захворюваності дитини - вчасно звертатись до дільничого лікаря. З метою профілактики захворюваності дітей на гострі респіраторні захворювання та грип у дошкільному навчальному закладі проводяться заходи:
Грип – це вірусне захворювання, що розпочинається раптово і бурхливо, супроводжується лихоманкою, головними, м’язовими, суглобним болями, підвищеною температурою.
Інфікуватися можна не тільки при чханні і кашлі хворого та користуючись його речами, але й перебуваючи в приміщенні чи транспорті, де нещодавно знаходився хворий.
Хвороба перемагає тих, у кого недостатньо сильний імунітет. Тому, щоб не захворіти на грип у період епідемічного підвищення цього захворювання, слід вдаватися до ефективних профілактичних заходів:
1. зробити щеплення від грипу у поліклініках за місцем проживання;
2. звести до мінімуму відвідування місць з масовим перебуванням людей;
3. перед виходом з дому треба змазувати слизові оболонки носа 0,25% оксоліновою маззю;
4. використовувати марлеву (4 шарову) маску для захисту рота і носа під час перебування в транспорті та при спілкуванні з людьми;
5. провітрювати якомога частіше приміщення та проводити вологе прибирання;
6. часто та ретельно мити руки з милом або використовувати вологі серветки, що містять у своєму складі спирт.
Грип небезпечний своїми ускладненнями: запаленнями легенів, середнього вуха, гайморових пазух, бронхітами, враженням нирок, мозку, серця та інших органів. Він особливо небезпечний для дітей, людей похилого віку, хронічно хворих.
Якщо ви захворіли, необхідно залишитися вдома, негайно викликати лікаря та дотримувати всі його рекомендації.
Обов’язково ізолюйте хворого від інших членів сім’ї, виділіть йому окремий посуд та речі особистої гігієни.

/Files/images/7255%20(1).gif

Кiлькiсть переглядiв: 292

Коментарi