/Files/images/7019.gif

/Files/images/0_e9dc1_f0082986_orig.png

Історія розвитку дошкільного навчального закладу

«Джерельце»с Вирішальне

Качанівської сільської ради

На зеленому горбочку,

Там, де сонцем дружить очка,

Де дерева стали в ряд -

Світлий дім - дитячий сад.

Наш садок "Джерельцем" звати,

Люблять всі його малята.

Він для них як другий дім

Він подобається всім.

В гарному мальовничому селі Вирішальне яке розташоване на правому березі річки Татарка, вже 54 роки наш дошкільний заклад зустрічає дітей.

Історія нашого дитячого садочка розпочалася ще в 1962році . Садочок підпорядковувався Гадяцькій районній лікарні.

Садок назвали «Джерельце», і він справді став джерелом найперших знань для вихованців.

В садочку виховувалися діти починаючи з 3-х місяців до 6 років .Існував дитячий садок з різновіковою групою, в ньому виховувалось 40 дітей.

Першою завідуючою була Кіреєва Наталія Іванівна - скромна, лагідна, спокійна жінка.

/Files/images/IMG_0003.jpg

З перших же днів всі гаряче взялися за роботу. Садили дерева, кущі, розбивали квітники, обживали групу, виготовляли іграшки та обладнання.

Вся увага працівників садочка приділялась догляду за вихованцями,охороні їхнього життя і здоров’я.Дітям в цьому закладі було дуже добре. Пічне опалення забезпечувало тепло дітям ,а смачна старанно виготовлена кухарем їжа –насолоду та позитивні емоції .

Допомагали і батьки малят, адже це для їхніх діток була друга домівка.

Мами приводили дітей до садка. Тут їх перевдягали в державний одяг (крім верхнього зимового одягу).

Для дівчаток були ситцеві та баєві платтячка, для хлопчиків – рубашечки ,штанці шорти.

В свята дівчаток одягали в крепдешинові платтячка, а хлопчиків у вельветові чорненькі костюмчики з білою маніжкою.

Для прохолодної пори були синенькі та червоні вовняні костюмчики, а для літа – пісочники. Щоденно і повсякчасно педагоги накопичували досвід роботи з малюками.

З 1966 по 1971 рік на посаді завідуючої працює Пачкал Раїса Сергіївна чуйна добра, відповідальна людина .Серед колег і батьків користувалась авторитетом, зуміла за невеликий проміжок часу створити сплочений коллектив.

З 1971 року на посаді завідуючої працювала Явтушенко Тетяна Трохимівна педагог за освітою, дисциплінована, вимоглива як до себе так і до колективу приклала багато знань, вмінь і енергії, щоб дитячий садок став справжньою другою домівкою для дошкільнят.Тетяна Трохимівна віддавала всі сили, щоб діти добре харчувалися, харчування було чотирьохразове. Вихованці харчувались безкоштовно за рахунок совхозу с.Вирішальне , лише невеликі кошти виділяла сільська рада.

/Files/images/IMG_0005.jpg

Колектив був працьовитий, дружній, з любов»ю відносився до дітей.

В той час в дитячому садку налічувалося 30 дітей різного віку від 1 до 6-ти років та працювало 5 чоловік: завідуюча, вихователь, кухар , няня,медична сестра.

Вихователем була добра, чуйна жінка , яка дарувала дітям материнську ласку і тепло свого серця– Дугніст Тетяна Миколаївна .

Помічниками вихователя були Захарченко Марія Терентіївна, Пащенко Євдокія Володимирівна

медична сестра Фролова Світлана Петрівна.

Смачні обіди готували Опришко Ганна Мусіївна, Москаленко Ніна Михайлівна -більше 20 років у садочку на посаді кухаря.

В період 70 – 80 років коллектив дбав не тільки про створення умов для розвитку і виховання для дітей, а й про те, щоб кожен день в садочку був наповнений добром і користю для малечі.

З дітьми проводилася навчально-виховна робота відповідно до програм навчання і виховання дошкільників.

/Files/images/IMG.jpg

з 1999- р по 2000р – закладом керує Дерев'янко Ірина Олександрівна.

З 2000 р. по 2006 р закладом керує Підвербна Галина Володимирівна.

з 2006р по 2007р. заклад очолює Дугніст Тетяна Миколаївна.

Все це талановиті керівники, які багато сил доклали ,щоб зміцнити матеріальну базу

закладу, згуртувати колектив, тримати на високому рівні навчально – виховну роботу .

СЬОГОДЕННЯ ЗАКЛАДУ

За ці роки багато змінилося:подвір`я, приміщення, обладнання,виросли дерева, але відношення до дітей, їх батьків,гостей залишилося таким же доброзичливим, теплим і привітним.

2002 рік: Рішенням 4 сесії Полтавської обласної ради 4 скликання від 24 грудня 2002 р. село Вирішальне передано з підпорядкування Середняківської сільської ради Гадяцького району в підпорядкування Качанівської сільської ради Гадяцького району.

В даний час у дошкільному навчальному закладі «Джерельце» функціонує одна різновікова група, охоплено дошкільною освітою 12 вихованців. У дошкільному закладі встановлено 5-ти денний робочий тиждень. Режим роботи з 8.00-16.00. Організація навчально-виховного процессу здійснюється за программою виховання і навчання дітей ,,Українське дошкілля " та программою розвитку дітей старшого дошкільного віку "Впевнений старт". В дошкільному закладі створені всі необхідні умови для виховання і навчання дітей.

Дошкільний заклад працює за гуманітарним напрямком.

З 2007 року очолює заклад Хоменко ОленаСергіївна освіта вища, педагогічна. Педагогічний стаж 13 років.

За період роботи проявила себе як енергійний, звітний , компетентний в організації навчально-виховного процесу керівник. Пріоритетами в її роботі є тактовність , тісний контакт з батьками вихованців закладу.

Педагогічний колектив налічує 2 педагогічні працівники :завідуюча вихователь . Обслуговуючий персонал : 1 помічник вихователя, 1 кухар.

Колектив дитячого закладу творчий, працьовитий, дружній, кожного дня вони створюють затишок і комфорт для своїх вихованців. Для самоосвіти педагогів систематично поновлюється методичний матеріал в дошкільному навчальному закладі .

/Files/images/DSC00395.JPG

/Files/images/DSC00436.JPG

Успіх роботи дитячого закладу залежить від тісних взаємин та єдності з сім»єю. Відносини між працівниками дитячого закладу і батьків будуються наоснові співробітництва, взаєморозуміння та взаємодопомоги. Батьки беруть участь у підготовці дітей до різних свят, допомагають виготовляти посібники, шиють костюми, являються основними спонсорами життєдіяльності закладу.

Розвивати естетичний смак у дітей-дошкільників допомагають не тільки групові осередки, але й естетично оформлена територія дошкільного закладу, де діти перебувають більшу половину свого часу. Це дає змогу ознайомитися з навколишнім ,пізнати оточуюче середовище, загартовуватись, фізично розвиватися та набувати естетичного смаку. Сподіваємося, що кожен хлопчик і дівчинка збережуть ту теплоту спілкування, радість від зустрічі з прекрасним, які вони отримують у садочку і дитячий садок назавжди залишиться у їх дитячих спогадах.

/Files/images/DSC00399.JPG

/Files/images/DSC00400.JPG

/Files/images/IMG_20150813_164409.jpg

/Files/images/IMG_20150813_164714.jpg

/Files/images/IMG_20150813_194832.jpg

/Files/images/PhotoChooser-d47fa96d-1d43-4ecf-ad71-9a146805722a.jpg

На сьогодні головна мета діяльності дошкільного навчального закладу освіти спрямована на забезпечення повноцінного фізичного та психічного здоров'я дошкільників підвищення якості навчально–виховного процесу підготовку дітей до активного суспільно-корисного життя та навчання у школі .

Дитячий садок - це той світ, в якому дитина живе у найважливіший період для свого розвитку, і від того, як вона тут живе, залежить не тільки її майбутнє, але й майбутнє родини і всієї країни. Якщо дитина живе з похвалою, вона вчиться захоплюватись, якщо дитина живе з честю, вона вчиться справедливості. Якщо дитина живе в безпеці, вона вчиться вірити. Якщо дитина живе дружбою, вона вчиться находити у світі любов. Створити такий світ можуть тільки справжні майстри.

Якими ми хочемобачити наших вихованців? Звичайно ж , здоровими, розумними, працьовитими, сильними, уважними до близьких, добрими, справжніми патріотами нашої України.А ми дорослі, будемо і надалі нести відповідальність за те, щоб у дитячих душах з дня у день міцніли паростки доброти і любові.

/Files/images/image.gif

Кiлькiсть переглядiв: 310

Коментарi